Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczyna się modernizacja torowiska na ul. Kraszewskiego w Toruniu. W związku z tym od soboty 12 grudnia 2020 r. od ok. godz. 9.00 zmieni się organizacja ruchu drogowego.

Na jezdni północnej, na odcinku od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna (od strony wieżowców), ruch kołowy będzie odbywał się tylko jednym, prawym pasem. Lewy pas (od strony torowiska) zostanie zamknięty na całym odcinku. Na jezdni południowej prawy pas będzie przejezdny na całym odcinku od pl. Hoffmanna do pl. Niepodległości. Lewy pas będzie zamknięty na odcinku od przejścia dla pieszych przy siedzibie Krajowej Spółki Cukrowej aż za skrzyżowania z ul. Moniuszki.

Na odcinkach, na których wystąpią zwężenia jezdni, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h wraz z zakazem wyprzedzania. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z ul. Matejki i Moniuszki zostanie włączona w tryb awaryjny – pulsujące żółte światło.

Po zakończeniu tej części (przełom stycznia/lutego przyszłego roku), roboty przeniosą się na torowisko od ul. Mickiewicza. Wówczas zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego, o których będziemy informowali na bieżąco.

W zakładce http://bitcity2-poiis.mzk-torun.pl/zmiany-w-organizacji-ruchu znajdziecie Państwo mapkę z zaznaczonymi zmianami.