Aktualności

Modernizacja torowisk idzie pełną parą

Układają płyty podtorowe, montują szyny, usuwają kolizje - prace przy trzech odcinkach toruńskich torowisk - w ciągu ul. Bydgoskiej, na Szosie Lubickiej od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego i na ul. Broniewskiego pomiędzy ul. Sienkiewicza i Reja – idą pełną parą. Jak przebiegają, można zobaczyć na filmie.
 


Na ul. Bydgoskiej, na odcinku od ul. Reja do ul. Sienkiewicza, niemal gotowa jest płyta podtorowa i trwa montaż szyn. Ustawiono już większość słupów trakcyjnych. Prace planuje zakończyć się w grudniu br. Na odcinku od ul. Sienkiewicza do Chopina usuwane są kolizje z sieciami podziemnymi. Zakończenie robót na tym etapie planowane jest w sierpniu 2022 r.


Wzdłuż ul. Broniewskiego zamontowano już słupy trakcyjno-oświetleniowe. Gotowe płyty podtorowe są już ułożone, obecnie trwa montaż szyn i przygotowania do wylewania płyty podtorowej „na mokro”. Dobiega końca usuwanie kolizji wodociągowej, a na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego z Reja prowadzone są prace przy stabilizacji i układaniu podłoża. Modernizacja potrwa do grudnia br.


Na Szosie Lubickiej, na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego, kontynuowane są prace przy budowie toru północnego, m.in. betonowanie płyty betonowej, spawanie i kotwienie szyn, montaż torów. Trwa tez rekultywacja pasa zieleni pomiędzy torowiskiem, a na przystanku Przy Skarpie układana jest nawierzchnia z płyt prefabrykowanych. Planowany termin zakończenia prac to grudzień br.


Jak przebiegają prace przy modernizacji torowisk, można zobaczyć na filmie: