Aktualności

Rosną nasze nowe tramwaje

W bydgoskich zakładach PESA powstają właśnie tramwaje, które w przyszłym roku będą wozić pasażerów toruńskiej komunikacji miejskiej. Pięć takich wozów Toruń zakupił w ramach projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu - BiT-City II". 
 


Na zdjęciach widoczne są trzy (z pięciu) moduły konstrukcyjne pierwszego tramwaju. Właśnie wróciły z katoforezy, to jest nakładania powłok antykorozyjnych.
Umowę z PESĄ na zakup pięciu nowoczesnych tramwajów Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu podpisał  21 lipca 2020 r.  Opiewała ona na kwotę 46,4 mln zł brutto. Tramwaje będą jednokierunkowe, 32-metrowe,przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, pięcioczłonowe, z całkowicie niską podłogą wyłożoną wykładziną antypoślizgową, klimatyzowane, wyposażone w monitoring wizyjny, komputer pokładowy, WiFi, gniazda ładowania USB, biletomaty, zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków, system zliczania pasażerów, monitory reklamowe, o konstrukcji uwzględniającej najnowsze rozwiązania w dziedzinie technologii i projektowania. Dostawy zaplanowano na 24 miesiące od daty podpisania umowy.