Aktualności

Rusza modernizacja torowiska w ul. Bydgoskiej

18 maja 2021 r. ruszają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ul. Bydgoskiej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.


Umowę na modernizację torowiska w ciągu ul. Bydgoskiej podpisano w listopadzie ub. r. Wykonawcą jest firma Balzola. Wartość kontraktu to 38,9 mln zł. Prace podzielono na dwa etapy: pierwszy - odcinek od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza wraz z tym skrzyżowaniem do ul. Chopina, drugi - odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza. Łącznie będzie to ponad 2,5 km toru pojedynczego. Zmodernizowany odcinek niemal w całości stanie się nowym, zielony torowiskiem. Nie będzie go tylko w miejscach przystanków i przejazdów drogowo-torowych. Łącznie zielone torowisko będzie miało ponad 1320 metrów bieżących.

W pierwszej kolejności prace obejmą odcinek od ul. Reja do ul. Sienkiewicza i rozpoczną się od wykonania fundamentów pod słupy trakcyjne. Roboty budowlane prowadzone będą przy czynnym ruchu pojazdów i komunikacji miejskiej.

Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o zachowanie ostrożności.

Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Bydgoskiej w kolejnym etapie obejmie obszar od ul. Sienkiewicza do ul. Chopina. Całość robót zakończy się w sierpniu 2022 r.