Aktualności

Na Kraszewskiego powstaje zielone torowisko

Na budowie przy ul. Kraszewskiego duży ruch. Prace przy modernizacji torowiska tramwajowego od pl. Niepodległości do ronda Hoffmanna powoli zbliżają się do końca. Obecnie jest tam tworzone zielone torowisko.


Prace prowadzone na ul. Kraszewskiego to część większego zadania, które obejmuje modernizację torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną na trasie linii nr 2 na odcinku od placu Niepodległości do ul. Reja z budową odwodnienia torowiska o łącznej długości 2 754,35 metra toru pojedynczego. Roboty, które obejmująremont samego torowiska, budowę jego odwodnienia, modernizację sieci trakcyjnej i oświetlenia ulicy, podzielono na dwa etapy: pierwszy– realizowany obecnie – odcinek ul. Kraszewskiego od pl. Niepodległości do pl. Hoffmanna, a drugi - skrzyżowanie ul. Reja i Broniewskiego wraz z torami w ul. Broniewskiego od ul. Reja do ul. Sienkiewicza.Wykonawcą jest Balzola Polska Sp. z o.o. Koszt to ok. 33,9 mln zł.


Na torowisku w ciągu ul. Kraszewskiego gotowa jest już płyta podtorowa i zamontowano tory tramwajowe. Obecnie trwa łączenie ostatnich odcinków i montowana jest sieć trakcyjna. Ku końcowi zmierzają roboty brukarskie i układana jest instalacja nawadniająca zielone torowisko. Ponadto układane jest podłoże z humusu.


Jak zapewnia wykonawca, zakończenie prac przy pierwszym etapie planowane jest w maju br. Od kilku dni trwają już także roboty na kolejnym odcinku, od ronda Hoffmanna do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza/Broniewskiego. Tam przebudowywane są kable trakcyjne. Następnie rozpocznie się modernizacja torowiska w ciągu ul. Broniewskiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja.