Aktualności

MZK ponownie na Skyway

Już jutro, 19 sierpnia 2020 r., rusza kolejna odsłona toruńskiego festiwalu Skyway. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Miejskiego Zakładu Komunikacji. Tym razem świetlna projekcja pojawi się na zabytkowym tramwaju.

Toruński festiwal światła, przez wzgląd na epidemię COVID-19, w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również modyfikację formuły, a całość odbędzie się jako wydarzenie samochodowe. Tegoroczny program ułożony zostanie w festiwalowy szlak, którą widzowie pokonają samochodami osobowymi. Wyruszając w niemal 5 kilometrową tras, widzowie miną kilkadziesiąt świetlnych projektów.

Wśród nich, w strefie 11, znajdzie się nasz zabytkowy tramwaj turystyczny. Towarzyszyć mu będą światła, dysze wodne oraz autorska muzyka. Świetlna projekcja zabierze widzów w niezwykłą podróż, w której będzie mowa m.in. o dorastaniu czy dobrych nawykach. 

Autorem koncepcji jest firma Water Concept.

19-22 sierpnia 2020 r.

Lotnisko EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu

Codziennie w godzinach 20:30-00:00.

Szczegółowy program festiwalu odnajdą Państwo na stronie https://www.autoskyway.pl/.

Projekcja jest realizowana w ramach promocji projektu "Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu - BiT-City II" współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko