Aktualności

Nowa linia tramwajowa prawie na finiszu

Coraz bliżej do otwarcia nowej linii tramwajowej z centrum na północ Torunia. Już niedługo pasażerowie będą mieli do dyspozycji prawie 13 tysięcy metrów wybudowanego toru pojedynczego nowego torowiska i 27 nowych przystanków, z czego 14 w formie zielonej.

Nową linią tramwajową, która biegnie od pl. NOT Szosą Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego aż do nowej pętli przy ul. Heweliusza, pasażerowie pojadą już za niespełna miesiąc. Połączy ona różne części grodu Kopernika z północną częścią miasta. Bezpośrednio w jej zasięgu znajdzie się starówka, Chełmińskie Przedmieście, Koniuchy, i szybko rozwijające się osiedle na północy Torunia, ale dzięki sieci połączeń i węzłom przesiadkowym będzie doskonałą, ekologiczną formą transportu dla mieszkańców pozostałych części Torunia. Wygodnie będzie można nią podróżować np. z Rubinkowa, Skarpy czy Bydgoskiego oraz innych dzielnic. 

Obecnie na nowej linii trwają jeszcze roboty wykończeniowe, porządkowe oraz zieleniarskie. Odbywają się też przeglądy branżowe, które zakończą się odbiorem inwestycji.

Pasażerów po nowej linii będą wozić nowoczesne tramwaje PESA Swing. Są one niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring wizyjny, komputer pokładowy, WiFi, gniazda ładowania USB, biletomaty, zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków oraz monitory reklamowe.

Beneficjentem przedsięwzięcia jest Gmina Miasta Toruń.

Uroczyste otwarcie nowej linii tramwajowej nastąpi 25 sierpnia br. Hasło przewodnie wydarzeń brzmi „Załaduj się dobrą energią!”. W dniu otwarcia linii nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Szczegóły wkrótce, a już teraz można wziąć udział w konkursach. Więcej informacji: https://mzk-torun.pl/aktualnosci/5947-otwarcie-linii-tramwajowej-z-dobra-energia