Aktualności

Zmiany na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z Bema i Podgórną

W związku z budową nowej linii tramwajowej od wtorku 11 kwietnia 2023 r. od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu drogowego na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z ul. Bema i Podgórną. Skrzyżowanie to w osi Bema/Podgórna zostanie zamknięte i wytyczone będą miejsca do zawracania.

Nowa linia tramwajowa przebiegać będzie z centrum Szosą Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory, Watzenrodego, Strobanda do pętli, która powstanie przy ul Heweliusza. Znaczna część torowiska jest już niemal gotowa, ale do wykonania pozostało jeszcze kilka odcinków, w tym połączenie nowo wybudowanych torów i przebudowa układu drogowego w rejonie skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z ul. Bema i Podgórną. Prace na tym odcinku, na środkowej części tarczy skrzyżowania, rozpoczną się zaraz po świętach, we wtorek 11 kwietnia.

W związku z tym tuż po porannym szczycie komunikacyjnym  nastąpi zamknięcie skrzyżowania ulic Szosa Chełmińska, Bema i Podgórnej w osi Bema/Podgórna. Przejazd w tej relacji na wprost będzie niemożliwy. Ruch pojazdów będzie odbywał się tylko w relacji na wprost Szosą Chełmińską (północ - południe)  i w prawo na wyjeździe z ul. Bema oraz Podgórnej. Ponadto z ruchu pieszego i rowerowego zostanie wyłączone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy znajdujący się przed skrzyżowaniem od strony miasta. Cały ruch rowerowy i pieszy będzie odbywał się od strony północnej, czyli przejściem i przejazdem od strony Wrzosów.

Wyznaczone objazdy:

Pojazdy jadące ul. Bema w kierunku ul. Podgórnej oraz osiedla Wrzosy będą skręcały w prawo w nowo wybudowaną al. 700-lecia Torunia i na wysokości ul. Dekerta będą zawracały w kierunku północnym.

Pojazdy jadące ulicą Podgórną w kierunku ul. Bema i centrum miasta będą skręcały w prawo w Szosę Chełmińską i przed skrzyżowaniem z Trasą Prezydenta Raczkiewicza będą mogły zawrócić w kierunku centrum, korzystając z tymczasowego przejazdu (przewiązki).

Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

Planuje się, że prace będą trwały ok. miesiąc. O zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem.