Aktualności

Chełmińska częściowo jednokierunkowa  

Od 17 września 2022 r. (sobota) zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej. Zmiany mają związek z budową nowej linii tramwajowej.


Na odcinku od pierwszego wjazdu na targowisko (patrząc od strony ul. Dekerta, tzw. „mały parking”) do ul. Grudziądzkiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
 
Od centrum w stronę Wrzosów ruch poprowadzony zostanie objazdem. Nie będzie możliwy wjazd z ul. Grudziądzkiej w Szosę Chełmińską w prawo. 
 
Od ul. Dekerta do pierwszego wjazdu na targowisko ruch będzie się odbywał dwukierunkowo.
 
Objazd dla pojazdów jadących z kierunku centrum w stronę Wrzosów planuje się ul. Grudziądzka – Legionów – Trasa Prezydenta Raczkiewicza.  Natomiast objazd dla komunikacji miejskiej poprowadzony zostanie ul. Legionów – Trasą Prezydenta Raczkiewicza.


 
By wyeliminować blokowanie ruchu pojazdów na kierunku północnym, na skrzyżowaniu ul. Legionów – Podgórna obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo. Zakaz ten nie będzie dotyczył autobusów MZK.
 
Alternatywną trasą, np. dla pojazdów jadących od strony al. św. Jana Pawła II, będzie objazd ul. Kraszewskiego i Bema do Szosy Chełmińskiej.
 
Zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest prowadzeniem prac rozbiórkowych, budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kontynuacją prac związanych z budową torowiska tramwajowego.
 
O przywróceniu ruchu dwukierunkowego będziemy informowali na bieżąco.