Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Od 29 kwietnia br. odcinek ul. Długiej od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna zostanie dopuszczony do ruchu lokalnego. Możliwe będzie dotarcie nie tylko do posesji, ale także zapewniony będzie bezpośredni dojazd do ul. Mohna, przy czym należy się liczyć z krótkotrwałymi utrudnieniami w ruchu związanymi z robotami torowymi.  Zakończenie prac na tym odcinku wykonawca planuje w czerwcu 2022 r.

Następne zmiany w organizacji ruchu drogowego planowane są od 4 maja br. Wówczas wykonawca przejdzie z zasadniczymi pracami drogowymi na odcinek ul. Długiej od Mohna do ronda Czadcy. Planowane zamknięcie tego fragmentu potrwa do 30 września 2022 r. W tym czasie możliwy będzie tylko dojazd do posesji. Ruch poprowadzony zostanie objazdem: Trasą Prezydenta Raczkiewicza oraz Polną.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego są spowodowane pracami przy budowie nowej linii tramwajowej. Są one uciążliwe, ale w efekcie Toruń zyskanowe torowiska i przystanki, bezpieczniejszy układ drogowy, nowe chodniki i drogi rowerowe oraz ciągi piesze i rowerowe i całą infrastrukturę towarzyszącą.

Przepraszamy za utrudnienia. O kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco z odpowiednim wyprzedzeniem.