Aktualności

MZK edukuje najmłodszych

Co to jest komunikacja miejska, dlaczego warto z niej korzystać, jak zachować się w tramwaju i w autobusie - na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć dzieciom podczas pogadanek organizowanych w ramach promocji projektu unijnego „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II”.

Od 30 września MZK realizuje cykl pogadanek z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych (klasy 1 - 3) na temat komunikacji miejskiej. Dzieci uczą się poprzez zabawę, zgłębiają wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, poznają inwestycje realizowane przez miasto. Prezentowany podczas spotkań film animowany (możecie go obejrzeć tutaj: https://youtu.be/wF-jxYj4poo) pomaga im zrozumieć "tajemnice" toruńskiej komunikacji miejskiej. Bohaterem filmu jest Mikołajek - postać stworzona na potrzeby promocji projektu BiT-City II. Jest on także bohaterem komiksu, który także powstał z myślą o dzieciach.
Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał pluszaka Mikołajka oraz komiks. Mamy nadzieję, że ta forma przekazu spodobała się dzieciom i zachęci ich do korzystania z komunikacji miejskiej wraz z rodzicami.

Dalsze spotkania odbędą się w listopadzie i grudniu, a kolejne już w nowym roku.